Často kladené otázky

Přemýšlíte o koupi fontány?

Připravili jsme si pro Vás odpovědi na nejčastější otázky o fontánách a kaskádách od Nero Garden!

Co k zakoupené fontáně dostanu?

Ať už jste si naši fontánu koupili na výstavě, e-shopu, nebo na některé z našich poboček, vždy od nás dostanete čerpadlo s úměrným výkonem k velikosti fontány, fontánu osazenou LED diodami a stručný manuál. To vše pečlivě zabaleno a chráněno proti poškrábání.

Jak vyrobit vlastní fontánu?

Kromě fontán a kaskád, nabízíme i dekorace, které nejsou osazeny LED osvětlením, ale mají přípravu pro rozvod vody. Stačí je osadit čerpadlem s dostatečným výkonem. Touto drobnou úpravou si vyrobíte fontánu bez osvětlení. V případě zájmu Vám čerpadlo dodáme.

Jak složit fontánu?

Malé a střední fontány, kaskády, dekorace a největší fontána Pařez se neskládají. Fontána Vám dorazí v jednom kuse. Velké fontány, jako jsou Oáza, Řeka a Peřej, se skládají ze 2-3 kusů, které jednoduše složíte.

Jak zprovoznit fontánu?

Každá fontána má na své zadní straně odjímatelné víko, které zároveň slouží jako přepad nadbytečné vody. Po odsunutí víka připojíte čerpadlo k průhledné hadici a přimáčkněte jeho přísavky ke spodní části fontány. Nezapomeňte vytáhnout kabeláž od osvětlení a připojit jej k trafu.

Potřebuju externí přívod vody a elektřiny?

Ve fontáně je umístěno čerpadlo, které zajišťuje oběh vody. Proto externí přívod vody k našim fontánám nepotřebujete. Elektrický proud však fontány potřebují, přesto většině stačí jen malý zdroj napětí (například solární panel).

Kolik litrů vody mám do fontány nalít?

Každá z fontán má jiný objem vody. U některých jsou to jen 2 litry, u jiných například 30. Důležité však je, aby čerpadlo, přichycené ke spodní části fontány bylo celé ponořené pod vodou. Dojde-li k odpaření vody, čerpadlo by se mohlo poškodit, a tak ji tu a tam zkontrolujte.

Jak se starat o fontánu?

Naše fontány jsou vyrobené z kvalitní směsi polyresinu, křemene a drcených kamenů tak, aby vydržely i náročné zacházení a všechny roční období. Vodu z fontány doporučujeme v zimě vylít a čerpadlo, které by mohlo zamrznout, vytáhnout. 

Jak čistit vodu?

Vodu můžete čistit jakýmkoliv prostředkem k čištění bazénů a jezírek. Jelikož voda neustále cirkuluje a odpařuje se, dochází k jejímu přírodnímu čištění. Dále je možno čistit vodu přípravkem Regiles Water Wall Special od firmy Seliger, který naleznete v naší nabídce. Tvrdou vodu doporučujeme převařit nebo použít prostředky na změkčování vody.

Fontána jako pítko pro domácího mazlíčka?

Všichni kdo chovají domácí mazlíčky, vědí, že zvířata milují tekoucí vodu a tak jim jen těžko zabráníte pít z nově zakoupené fontánky. Proto doporučujeme čistit vodu prostředky k čistění akvárií, bio čistidly, nebo čistidly kávovarů.

Kam mám svou novou fontánu umístit?

Díky preciznímu provedení a speciálním houbičkám na přepadech většiny fontán, které brání stříkání vody, můžete fontánu umístit například do bytu, skleníku, zahrady, zimní zahrady, vstupní haly, skalky.

Jak postupovat při reklamaci?

Všechny fontány pečlivě kontrolujeme a zkoušíme, ale i přes veškerou naši péči se může stát, že čerpadlo vypoví službu, nebo přestane svítit LED dioda, to se u elektrických součástek stává. Drobné opravy zvládne každý šikovný kutil, případně nám můžete fontánu poslat a my ji co nejdříve opravíme.